E-mail:   Hasło:     Jeżeli nie pamiętasz hasła wpisz sam adres e-mail.
System przyśle Ci list z przypomnieniem hasła.Pokaż wszystkie | Odpowiedz | Zarejestruj się | FAQ  
 
Sodomita

Obostrzenia
Sodomita

Pomimo tego, że wiele osób może mnie tu postrzegać za bezwarunkowo popierającego działania rządu wobec pandemii to tak nie jest. Tak, wierze że pandemia istnieje to jest oczywiste. Natomiast inną sprawą jest to jak rząd, w szczególności Polski z nią walczy. Bo można mieć wrażenie że walczy z obywatelami, a nie z wirusem.

Do napisania tego postu skłonił mnie oczywiście mój kochany ojciec, który stwierdził że mógłbym sobie założyć restaurację, bo restauratorzy przecież w jego mniemaniu, nic teraz nie robią a dostają pieniądze od rządu, a ja muszę chodzić do pracy.

On tak zrozumiał przekaz TVPIS że te wszystkie tarcze to nie idą na utrzymywanie biznesu, opłacenie czynszu i rachunków, tylko że restauratorzy dostają również wyrównanie zysków z miesięcy gdy lockdownu nie było. Pewnie tak jest to tam przedstawiane. Nie chciało mi się z nim kłócić.

Mam bliską znajomą która ma restaurację w Rzeszowie. Od kwietnia do teraz (z wyłączeniem miesięcy letnich) jej zysk z prowadzonej działalności wyniósł dokładnie 385, 75 złotych.

Mam dwie refleksję: walka z wirusem powinna być dostosowana do warunków i przebiegu epidemii w danym kraju. A nie że jak w Wlk Brytanii jest tragedia to my też się musimy zamknąć mimo ze sytuacja u nas jest względnie dobra.

A druga to taka że emeryci żyją w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. Strasznie łatwo nimi manipulować bo siedzą teraz w domach i oglądają tylko " polską" telewizję.

Dodano 9 dni temu
Wiadomość przeczytana 255 razy

« | Strona główna | »

   Obostrzenia / Sodomita
      Re: Obostrzenia / Sodomita
      Re: Obostrzenia / Lily__
      Re: Obostrzenia / Ohydny_marcin


dodaj odpowiedź

Autor: 
Temat: 
Treść: 
Twój nastrój: